Tedoo cu Brad Florescu

Instagramele primăverii. Ce v-a înflorit sub ochi.

Cine pe unde a umblat primăvara aceasta, ce minuni a fotografiat și a postat pe Instagram cu hashtag-ul #tedooro.

instagram

Anul acesta am fost extrem de norocoasă și mi-am petrecut primăvara în România. Știu, pentru cei mai mulți dintre voi care citiți Tedoo ca pe un site exotic, plin de povești de la tropice, această declarație sună puțin ciudat. Pentru mine, care ajung o singură dată pe an în țară, este o binecuvîntare. Am văzut, mirosit și fotografiat toate florile primăverii de la lalele la maci, trecînd prin magnolii și bujori. Ba, pentru că am plecat de acolo la început de iunie, am prins și puțin miros de tei, am făcut și socată și mi-am umplut și dormitorul din casa părintească de trandafiri parfumați.

Acum că am revenit la vremea bipolară caracteristică musonului, adică ba toarnă cu găleata ore în șir ba țipă soarele pe cer de nu știi unde să te mai ascunzi ca să scapi de căldură, m-am apucat să răsfoiesc tag-ul meu preferat de pe Instagram – #tedooro – ca să văd alții pe unde au umblat primăvara aceasta și ce minunății au mai fotografiat. În primul rînd am constatat că am sărit de 20.000 de postări etichetate cu #tedooro, fapt pentru care vă mulțumesc tuturor în numele meu și mai ales al lui Brad. Apoi, m-am bucurat să văd că nu prea se stă pe acasă, că România este din ce în ce mai iubită și vizitată, dar că mulți nu vă dați înapoi să umblați prin străinătățuri mai apropiate sau mai depărtate.

Mai jos, în ordine aleatorie, imaginile care mi-au atras mie atenția; toate au fost postate în perioada martie-mai 2017 și etichetate de autori cu hashtag-ul #tedooro. Sper să îți placă selecția și să găsești surse noi de inspirație. Pe mine mă găsești ca @elenastanciu, pe Brad ca @bradflorescu. Ne revedem mai la toamnă!

Adina Voicu

A post shared by Adina Voicu (@adinavoicu) on

 

Alessandro Barbano

 

 Tudor Chira

A post shared by Tudor Chira (@tudor.chira) on

 

 Adrian David

 

Leonardo’s Eye

 

 Micadu.ro

A post shared by Micadu.ro (@micadu.ro) on

 

A post shared by Micadu.ro (@micadu.ro) on

 

 Raluca

A post shared by Raluca (@27firefly) on

 

Ioana Ichim

A post shared by Ioana Ichim (@ioanaichim) on

 

 Ioana Petian

A post shared by Ioana Petian (@ioana_petian) on

 

 Alex Conu

A post shared by Alex Conu (@alexconu) on

 

Radu Acsinia

A post shared by Radu Acsinia (@raduacsinia) on

 

Emilia David

A post shared by Emilia David (@dema.emi) on

 

Anda Stanciu

A post shared by Anda (@anda_stanciu) on

 

b.ll.u.e

A post shared by @b.ll.u.e on

 

Ana

A post shared by Ana (@mateiana) on

 

The FAB SQUAD by Ioana Dodan

 

Ruxandra Dincă

A post shared by Ruxandra Dinca (@ruxidinca) on

 

 Andreea

A post shared by Andreea (@_andreea_patricia) on

 

Adrian Diaconescu

A post shared by Adrian Diaconescu (@adiacone) on

 

Anamaria Vladovici 

 

Ialina Iacob

A post shared by ALINAalina (@ialinaiacob) on

 

gasql

 

Mihai

A post shared by Mihai GL (@mihay_photography) on

 

Alina Vîja

A post shared by Alina Vîja (@alina_vija) on

 

 Petre Z

A post shared by Petre Z (@donsemaca) on

 

Comentarii - Niciun comentariu

Lasă un comentariu